سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨ - 
1 2 3
 
آخرین عناوین :   
منو اصلی
مجله مرکز
کنگره
      
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 41329
 بازدید امروز : 174
 کل بازدید : 510556
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.64
بروزرسانی
تاریخ آخرین بروز رسانی:1395/08/03
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سومین کنگره سلامت مردان - سرطان های شایع مردان

سومین کنگره سلامت مردان - سرطان های شایع مردان
 

سومین کنگره ناباروری مردان –سلامت مردان را درتاریخ 3-1 اسفند 97 مقارن با هفته سلامت مردان در سالن همایشهای ابوریحان واقع در دانشگاه شهید بهشتی برگزار نماید . لذا از اساتید و علاقمندان دعوت میشود چکیده مقالات خود را به آدرس www.irhrc2019.ir ارسال نمایند.

 

 

پیام رئیس کنگره

 

مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1384 فعالیت خود را شروع نموده است.در طی سالهای گذشته بیش از 200 طرح تحقیقاتی مصوب در زمینه های مختلف علوم بالینی، پایه، بهداشت باروری، سلولی و مولکولی داشته است که منجر به انتشار مقالات در ژورنال های معتبر پزشکی شده است. از اهداف دیگر مرکز، تبادل اطلاعات علمی همکاران و پژوهشگران و آشنایی متخصصین و دانشمندان خارج از کشور با پیشرفت های علمی کشور و مراکز تحقیقاتی بوده است که در این راستا پنج همایش بین المللی و 2 همایش ملی در موضوعات مهم مبتلا به جامعه در زمینه سلامت با عنوان های: بهبود کیفیت زندگی در زنان یائسه، تنظیم خانواده، رویکرد های نوآورانه، بارداری ایمن و تاثیر شرایط محیطی در باروری و ناباروری را تا کنون برگزار نموده است.

 یازدهمین کنگره مرکز را با توجه به سه مقوله مهم، توسعه سیاست های جمعیتی کشور، كاهش غفلت در موضوع ناباروری مردان و سیاست هاي کشور در ارتقاء سلامت مردان اختصاص داده ايم و دومین کنگره ناباروری مردان را به همراه تبیین موضوعات مهم سیاست های جمعیت در کشور و همچنین تعمیق علمی برنامه های سلامت مردان اختصاص داده ایم تا بطور همه جانبه با استفاده از نظرات اعضا هیات علمی دانشگاه ها و صاحبنظران و با مشارکت و بحث و تبادل نظر با شرکت کنندگان موفق شویم سیاستهای جمعیت کشور را تبیین و به سوالات جامعه پاسخ دهیم. ناباروری مردان را به عنوان یک نگرش مغفول جامعه اصلاح نماییم. زیرا تصور جامعه اینست که زوج ناباروری که قادر به فرزند آوری نیستند، تنها خانم باید مورد بررسی قرار گیرند. مبانی علمی نقش مردان در ناباروری و راهکار های علمی بررسی شده و دقیقا مورد مطالعه قرار گيرد.

سلامت مردان نیز موضوع مهمی است که به دلایل مختلف اعم از فرصت کم، مشغله زیاد، توجه کمتر به سلامتی فرد و در معرض قرار گرفتن انواع فاکتور های مضر شغلی، بعلاوه استمداد طلبي كمتر از بانوان، احساس رو يين تني و مرد سالاري، مردان بیشتر مبتلا به بیماریها می شوند در حالیکه مردان به واسطه نقش ویژه ای که در خانواده دارند لازم است بطور خاص به موضوع سلامت خود بپردازند و به همین لحاظ از یک دهه قبل سلامت مردان با اختصاص یک روز یا هفته در جهان بصورت نمادین مورد توجه قرار گرفته است و در جمهوری اسلامی ایران نیز در همین مدت ده ساله در اولین هفته اسفند ماه، هفته سلامت مردان تعیین گردیده است که در این کنگره به مبانی علمی و تعمیق آن خواهیم پرداخت.

در مجموع با توجه به سه موضوع مهم مبانی کنگره، امید داریم با مشارکت اساتید و صاحبنظران و مسئولین کشوری قدمی موثر در ارتقاء سلامت جامعه برداریم.

دکتر سید جلیل حسینی

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری

و رئیس دومین کنگره سلامت مردان

 

 

پیام دبیرعلمی کنگره

 

ناباروری همواره یک مشکل اساسی در جوامع بشری بوده است. یکی از نخستین نوشته های ثبت شده در رابطه با باروری مربوط به ˈعلی بن عباس اهوازیˈ پزشک ایرانی قرن سوم هجری است که در کتاب ˈالطب الملکیˈ به تشریح ساختمان رحم و نقش آن در زایمان پرداخته است.
اولین اقدام در درمان های نوین ناباروری به دهه ٦٠ میلادی بازمی گردد که ˈرابرت جی ادواردزˈ در سال ١٣٤٨ شمسي (١٩٦٩ ميلادي) موفق به انجام نخستین لقاح خارج رحمی یا IVF شد و به همین دلیل نیز نوبل پزشکی را دریافت کرد، با این وجود نخستین نوزاد به روش IVF در سال ١٣٦٦ شمسي (١٩٨٧ ميلادي)متولد شد.
نرخ ناباروري در جهان حدود ١٥ درصد بوده يعني حدود ۱۵درصد زوجها در جهان دچار مشکل ناباروری هستند كه در اين ميان متاسفانه نقش مردان در اغلب موارد اندك فرض ميشود درحاليكه 50 درصد مشکل ناباروری در زوج ها مربوط به مردان است. امروزه بسیاری از مشکلات ناباروری در مردان قابل رفع بوده و جهان در درمان ناباروری بسیار موفق عمل کرده است. اين موضوع باعث گرديده تا يكي از محورهاي مهم دومين كنگره سلامت مردان-ناباروري مردان به غفلت در موضوع ناباروری مردان اختصاص داده شود و به عبارتي به نقد نظريه اي پرداخته شود كه معتقد است ناباروري مقوله اي مربوط به زنان بوده و ارزيابي مردان در اين نگرش مغفول مانده است.  همزماني كنگره با هفته سلامت مردان نيز اين فرصت را به دست ميدهد تا مبحث مهم سلامت مردان نيز مورد بحث قرار گيرد. علاوه بر اين مقالات متنوع در زمينه علوم باروري و سلامت مردان نيز توسط پژوهشگران گرامي كشور در اين كنگره مطرح ارائه خواهد شد.
مفتخرم به عنوان دبير دومين كنگره سلامت مردان-ناباروري مردان و عضو كوچكي از جامعه بزرگ پزشكي از عموم اساتيد، انديشمندان و همكاران گرامي جهت شركت در كنگره فوق دعوت بعمل آورده و اعلام نمايم كه در كنگره فوق تلاش بر اين است كه با حضور انديشمندان گروههاي پزشكي، اعضاء محترم هيئت علمي دانشگاههاي كشور و متخصصان گرامي به بحث و تبادل نظر پيرامون سلامت مردان، ناباروي و نقش مردان در ناباروي و توسعه سياستهاي جمعيتي كشور بپردازيم كه مسلما فرصت خوبي براي استفاده بهينه از تجربيات اساتيد حوزه هاي مختلف در پيشرفت علمي و عملي كشور عزيزمان خواهد بود.


دكتر محمد سلیمانی

دبیر علمی سومین کنگره سلامت مردان


١٦:٤٦ - شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٩٠٨٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٨خروج
آدرس (Affiliation) مرکز در مقالات فارسی :
 
مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری ،
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران ، ایران
 
آدرس (Affiliation) مرکز در مقالات لاتین :
 
Men's Health and Reproductive Health
Research Center, Shahid Beheshti
University of Medical Sciences,
Tehran, Iran
پیوندهای مهم

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
------------------------------------------
پایگاه اطلاع رسانی دولت
------------------------------------------
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
------------------------------------------
سامانه نوپا
------------------------------------------
سامانه مدیریت اطلاعات پژوهش
   
مرکز تحقیقات سلامت مردان و بهداشت باروری
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 
آدرس : تهران - تجریش - میدان قدس - بیمارستان شهدای تجریش

تلفن : 22712234 - 021
فکس : 22716383 - 021            پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
 
     
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.